Fotíme sa

     Je čas na pekné rodinné fotografie! Nie smartfónové, ale tie ozajstné profesionálne z ateliéru. Naša ratolesť je vysmiata, pohyblivá, akčná, má všetky správne predpoklady na dobré fotky. Hor sa teda na to! Objednávam štýlové oblečenie, aby sme perfektne ladili. V deň fotenia síce zisťujem, že popôrodné kilečká sa nalepili a svoje šaty nezapnem, ale hlavné je, že dcérka bude pekná. Ja sa uskromním aj s plánom B a verziou letných šiat. Balím plnú tašku hábov na prípadné zmeny a vyrážame do susedného mestečka. Sárka je vyspinkaná, najedená, v top forme. Dokonca som stihla aj kuriéra s novými plaveckými okuliarmi. Dokonalé ránečko.

     S úsmevom sa vítame s fotografkou a od prvého momentu zisťujem, že ona to s deťmi naozaj vie. V uvoľnenej zábavnej atmosfére vytvárame spomienky a užívame si tieto neopakovateľné momenty. V práci zabávačov sa systematicky striedame a na počudovanie zisťujeme, že naše malé Zlatíčko si pri počúvaní môjho spevu ťuká ručičkou do rytmu. Po kom to dítě je ? …

     Striedame úsmevy, bozky, pózy, lietadielka a rôzne druhy bábätkovských zábaviek. V nekonečnom opakovaní zdvíhačiek svojho dieťaťa cítim tú zajtrajšiu svalovku na bicepsoch už teraz. Spravíme ešte zopár tých roztomilých spoločných foto, ktoré zahrejú pri srdci a pomaly končíme. Dcérka si spokojne pooblizuje tú nefotogenickú farebnú kocku, ktorú oslintalo už asi nespočetné množstvo detí. Treba si budovať imunitu a zoznamovať sa s novými baktériami … no nie?

     Ku koncu sa už Sárka dostáva do mrnčacieho švungu a zatiaľ čo sa s manželom prezliekame, vymieňame si cestovateľské zážitky s fotografkou. Bolo to veľmi príjemné dopoludnie. Dcérka nám v aute spí a my sa už nevieme dočkať fotiek.

Praktické rady k spoločnému foteniu:

  1. Oblečenie na fotenie si kupujte pre istotu „naživo“ v kamennej predajni. Je istejšie si ho vyskúšať a nekupovať vo veľmi veľkom časovom predstihu (veď viete … tie popôrodné kilá … )
  2. Ak máte záujem fotiť sa u známeho dobrého fotografa, treba si termín rezervovať v dostatočnom časovom predstihu (možno aj pol roka vopred)
  3. Dieťa by malo prísť na fotenie v tej najlepšej kondícií (napapané, vyspinkané) … a rodičia tiež …
  4. Odporúčam cielené posilňovanie svalstva horných končatín.
  5. Užívajte si to J.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *