Cvičíme s bábätkom

     „Chodím s dcérkou na také cvičenie pre bábätká a je to paráda!“ vraví mi kamoška ešte keď som tehotná. Držím si túto info v hlave, a keď má Sárka asi pol roka, vážne zvažujem, že ju na také cvičenie prihlásim. Hlavne, keď to tu máme pod nosom. Idem na to. Kapacita plná. Nevadí. Skúsim o mesiac. Nedá sa. Zas a zas … začínam to vzdávať, ale na desiaty mesiac sa mi ju konečne podarí prihlásiť a ideme na to.

     Prichádzame samozrejme, ako všade, prvé. Sárka zvýskne od radosti a akčne si štvornožkuje po obrovskom priestore. Onedlho prichádzajú ďalšie bábätká a veselo sa socializujú. Samozrejme, ani mamičky nie sú žiadne sociopatky, takže sa pridáme ku konverzovaniu tiež. Prichádza trénerka a začíname lekciu. Sárka si všetko plnými dúškami užíva, všade lezie hore-dolu a mne neostáva nič iné, len ju po celej telocvični naháňať. Občas jej nejaké dieťa pichne do oka alebo tresne po hlave, ale po miernom mrnčaní vyzerá, že im odpúšťa.

     Som veľmi rada, že som sa navliekla do športového oblečenia. Tečie zo mňa pot ako po bežeckom tréningu a aj štvorhranný stehenný sval má už asi dosť. Vraj cvičenie pre bábätká! Nie náhodou skôr pre maminky? Som však rada, že sa „trošku“ rozhýbem a získam kvalitnú zbierku nápadov na časy dňa „čo s nudiacou Sárkou“. Učíme sa, ako detičkám aktivovať svalstvo, rôzne kompenzačné cviky, veci, čo sú mi roky jasné, aj úplné novinky. Som rada, že sme to skúsili, určite ju prihlásim aj na ďalší kurz, pomyslím si. O týždeň síce prichádza dvakrát toľko bábätiek a ja sa po lekcii zvalím od únavy doma na gauč ako po náročnom dni pani učiteľky, ale stojí to za to. Sárka po „tréningu“ stiahne skoro celú fľašu vody a ja takisto. Spokojne sa vyvalíme pred knižku a užívam si to krásne ticho. Aspoň chvíľočku. Moja ratolesť je asi opäť hladná a jedlo si vymáha vehementným krikom.

Moje praktické rady k cvičeniu s bábätkom:

  1. Asi je to teraz taký boom, ale nevešajte hlavu, ak je kapacita plná, skúsite dieťatko prihlásiť nabudúce. Verím, že vám to čoskoro vyjde tak, ako aj nám.
  2. Oblečte si pohodlné športové oblečenie, hlavne tričko, ktoré dobre saje pot.
  3. Vezmite si veľa vody, ale majte ju uloženú napr. v ruksaku. Áno, aj Sárka poochutnávala ako chutí vodička z fliaš druhých detičiek. Ja som s tým síce úplne ok, ale niekto byť nemusí.
  4. Pravidelne pred kurzom cvičte aj vy, je to makačka aj pre mamy!
  5. Pripravte sa na riadne „svätý chaos,“ hluk, všade plno malých lezúcich kričiacich detí.
  6. Nič si z toho nerobte, ak dieťatko nechce na cvičení spolupracovať a je všade inde. Berte to ako zbierku nápadov „čo robiť doma“, prípadne konzultáciu s trénerkou, kým vaša ratolesť lezie kade-tade a vybíja si posledné zvyšky energie. Alebo nabíja, hm?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *