Plávame s bábätkom

Je to tu! Prvý tréning baby plávania! Neviem, či sa viac teším alebo stresujem. Som zbalená už od rána a neviem sa dočkať. Precízne prerátavam čas, aby Sárka bola počas lekcie najedená a vyspinkaná. Cestu nám sťažuje silný nárazový vietor, a keďže som sa vybrala pre istotu skôr, robím si s kočíkom kolečká okolo sídliska s vetrom opreteky. Na recepcii kúpim pre istotu väčšie bábätkovské plavky a dúfam, že do mojich sa stále natrepem aj s potehotenskými kilami navyše. Aj tak som prišla s veľkým časovým predstihom. Teperím sa s kočíkom na dámske toalety a dúfam, že dcérku tú nevyhnutnú dobu vydrží bez plaču. Budeme čakať asi dlhšie. Vyberiem ju z kočíka a skúmavo pozerá, kam som ju to zase doteperila.

     Vyzerá to tak, že spomedzi drobčekov je Sárka ten najmenší. Všetci po nej skúmavo poškuľujú a trénerka sa pochybovačne pýta, či si vie držať hlavu. Sárka si vie krásne držať hlavičku už od štyroch týždňov, ale tak keď neverí, kladiem ju na zem a má aspoň menšiu rozcvičku a moje ruky sú odbremenené. S malou dušičkou nechávam dcérku pomocníčke na stráženie, zatiaľ čo sa osprchujem a dám do plaviek. Očakávam silný plač, no na moje prekvapenie, keď sa vrátim, Sárka si spokojne leží a skúma okolitý svet. „Takto celý čas pokojne ležkala,“ vraví mi trénerka. Vezmem ju teda na ruky spolu s ďalšími milión vecami a dúfam, že sa s ňou na tej klzkej dlážke niekde nevytrepem.

     Prišli sme bezpečne k bazénu. Aj keď som prirodzený pôrod nezažila, naťahovanie neoprénových plaviek na bábo mi ako pôrod prišlo totálne. Ibaže naopak. Aj keď to šlo ťažko, boli jej predsa len dobré aj plavky v menšej veľkosti. Pozerám, že v bazéniku si už všetky maminky hovejú so svojimi ratolesťami a pridám sa s obavou tiež. Vyzerá to však, že dcérke sa vo vode páči. Rada by som vedela, čo sa jej premieta v hlavičke. Príde trénerka a ideme na to. Za pomoci riekaniek a pesničiek robíme s detičkami spústu nových pohybov, hier a moja dcérka je celý čas spokojná (miestami prekvapená). Neviem, či si to užívam viac ja alebo ona, ale veľmi sa mi to celé páči. Váhala som, či to nie je predražené a naozaj sa to oplatí, ale už neváham, rozhodne sem budem so Sárkou chodievať! Som úplne ohromená. Dcérka už síce na konci lekcie vyzivuje a zjavne má dosť, skočím však predsa len na dve minútky do sauny a zoznámim sa s ďalšími mamičkami. Sárka je spokojná a dúfam, že mojim kŕčovým žilám tých pár sekúnd pri päťdesiatich stupňoch veľmi neuškodilo. Odovzdám zmorenú dcéru opäť pomocníčke a vybavím si svoje prezliekacie náležitosti. Keď sa vrátim, vidím Sárku opäť spokojnú, ale asi hlavne unavenú. Vložím ju do kočíka a v sekunde spí. Pevne dúfam, že tak zaspím večer aj ja a teším sa na ďalšiu lekciu opäť o týždeň.

Moje praktické rady k babyplávaniu:

  1. Aj keď sa Vám to možno zdá predražené, rozhodne to za tie peniaze stojí.
  2. Kúpte bábätku neoprénové plavky, pod ktoré už netreba plienku (aj keď sa Vám zdá, že je nemožné ich obliecť, personál plávania Vám s tým isto pomôže).
  3. Nemusíte chodiť s veľkým časovým predstihom, lekcie sú zväčša po sebe a budete musieť čakať, kým odídu detičky z predošlej lekcie.
  4. Neberte si viac vecí, než je nutné – kurzy zväčša dávajú osušky pre mamičky aj bábätká, sprchovacie gély aj prezuvky (i keď pri nich je to diskutabilné).
  5. Zabezpečte si dobrú nešmykľavú obuv k bazénu.
  6. Užívajte si lekciu a uvoľnite sa, bábätká zväčša pobyt vo vode milujú.
  7. Buďte otvorené novým priateľstvám, možno práve na babyplávaní spoznáte ďalšie kamarátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *